Sananen meistä

Ryhmässä tehdään markkinointia, mainontaa, brändinrakennusta ja tuotantoja yksi kirkas tavoite mielissä: kaupalliset menestystarinat. Luova suunnittelu ja tuotanto tapahtuvat saman pöydän ääressä, joten idea ei karkaa byrokratian rattaisiin pyörimään, vaan alkaa hetimmiten muuttua todeksi. Ryhmäläisillä on useiden kymmenien vuosien kokemus alasta. Se saattaa joillakin jo näkyä naamassa, mutta ei kenelläkään innostuneisuuden tasossa.

Meillä on tasan kaksi arvoa, sillä enempää ei tarvita. Ne ovat ryhmyys ja tyhmyys.

Ryhmyys

Joukossa Ryhmyys tiivistyy. Onnistumisemme ovat yhteisiä, samoin epäonnistumiset. Ketään ei jätetä yksin. Olemme toisillemme tuki, turva ja työkaveri. Ryhmä emme ole yksin me, vaan yhdessä asiakkaidemme ja yhteistyökumppaneidemme kanssa muodostamme Ryhmän, jolle mikään ei ole mahdotonta.

Tyhmyys

Tyhmyys tarkoittaa vapautunutta, sallivaa ja suvaitsevaista ilmapiiriä. Ryhmässä on lupa ja turvallista olla välillä myös tyhmä. Tyhmät jutut ja tyhmät kysymykset voivat johtaa suurten viisauksien äärelle. Ja vaikka eivät johtaisikaan, nauru tekee aina hyvää. 

Ryhmäläiset

RYHMÄ Pertti

Pertti Pällijeff

CEO | Partner 
+358 50 310 0699
pertti@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Elina

Elina Raitis

Executive Producer | Partner
+358 50 534 4248
elina@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Jannis

Jannis Mavrostomos

Creative Director | Partner
+358 50 501 3163
jannis@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Päivi

Päivi Lång

COO, Project Director 
+358 40 021 5152
paivi@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Inka

Inka Karvonen

Project Director
+358 44 514 4499
inka@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Pipsa

Pipsa Roivainen

Producer
+358 40 198 3903
pipsa@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Helmi

Helmi Korpinen

Creative Director
+358 50 3090 227
helmi@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Roosa

Roosa Kakkola

Designer
+358 44 736 3411
roosa@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Emma

Emma Oravuo

Designer
+358 40 760 6769
emma@ryhmacreative.fi

RYHMÄ Netta

Netta Mäkelä

Trainee
netta@ryhmacreative.fi

Hämeentie 15
(käyntiosoite Lintulahdenkatu 2)

00500 Helsinki

© 2021 Ryhmä Creative Agency Oy